L0603C4N7SRMST Kemet Fixed Inductors 4.7nH 300mA 0.3nH
Part Nnumber
L0603C4N7SRMST
Description
Fixed Inductors 4.7nH 300mA 0.3nH
Producer
Kemet
Basic price
Kemet Product Category: Fixed Inductors RoHS:  Details Brand: Kemet Inductance: 4.7 nH Tolerance: 0.3 nH Maximum DC Current: 300 mA Maximum DC Resistance: 160 mOhms Operating Temperature Range: - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency: 4 GHz Q Minimum: 10 Shielding: Unshielded Termination Style: SMD/SMT Package/Case: 0603 (1608 metric) Case Length: 1.6 mm Case Width: 0.8 mm Case Height: 0.8 mm Packaging: Reel Product: Power Inductors Series: L-RMS Factory Pack Quantity: 4000 Test Frequency: 100 MHz Type: Chip Inductors
Following Parts
Random Products
(keyword L0603C4N7SRMST Kemet Fixed Inductors 4.7nH 300mA 0.3nH)