C0603C121J2GACTU Kemet CAP, MLCC, C0G/NP0, 120PF, 200V, 0603
Part Nnumber
C0603C121J2GACTU
Description
CAP, MLCC, C0G/NP0, 120PF, 200V, 0603
Producer
Kemet
Basic price
Capacitance: 120pF Capacitance Tolerance: ± 5% Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric] Dielectric Characteristic: C0G / NP0 MSL: MSL 1 - Unlimited Operating Temperature Max: 125°C Operating Temperature Min: -55°C Packaging: Cut Tape Product Range: KEMET - C Series SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Voltage Rating: 200V
Following Parts
Random Products
(keyword C0603C121J2GACTU Kemet CAP, MLCC, C0G/NP0, 120PF, 200V, 0603)